PROUŽKOVANÁ I, Í, Y, Ý

PROUŽKOVANÁ I, Í, Y, Ý

NOVINKA

Učební pomůcka Proužkovaná i,í/y,ý je určena žákům druhého stupně a žákům pátých tříd (těm až ke konci školního roku a ještě s vysvětlením významu některých slov) k procvičování psaní i,í/y,ý po obojetných souhláskách zaměřené na vyjmenovaná slova, koncovky a přípony podstatných jmen, přídavných jmen, zájmen, číslovek i sloves. Pomůcka je vhodná k přípravě na přijímací zkoušky.

1558 Kč

Dostupnost: SKLADEM

Výrobce: Aktivní žák

PROUŽKOVANÁ I,Í/Y,Ý
Jednotlivý žák pracuje individuálně a svým vlastním tempem. Pomůcku může použít najednou i 24 dětí, ale všichni obdrží odlišná zadání. Z druhé strany kartiček se nachází správné řešení, proto si každý může svoji práci ihned zkontrolovat samostatně. Soubor obsahuje 192 vět, v každé z nich je šest vynechaných i,í/y,ý, celkem tedy 1 152 různých příkladů k doplnění.

Práce s kartičkami má nekolikero využití - děti vybírají správné řešení z malých kartiček, nebo si zapisují vlastní řešení na papír a poté si podle kartiček vše zkontrolují, mohou doplňovat i/y stíratelným fixem přímo do zadání atd. Nápady, jak s pomůckou pracovat najdete v anotaci, která je součástí materiálu.

ROZŠIŘUJÍCÍ AKTIVITY S POMŮCKOU (doplňková práce na papír)

· „Opiš z karty větu číslo... Vypiš z ní – podstatná jména, zájmena, přídavná jména..."

· „Urči všechny větné členy z věty číslo ..."

· „Větu číslo... použij v krátkém vypravování (popisu, zprávě...)."

· „Větu číslo...doplň vedlejší větou přívlastkovou (příslovečnou účelovou...)."

· „Z věty číslo...vypiš sloveso a urči všechny mluvnické kategorie."

· „Vyber z věty číslo...dvě podstatná jména a utvoř synonyma (antonyma...)."

Obsah balení:

· 1 popis aktivity

· 24 laminovaných tabulek s osmi větami

· 24 x 8 výsledkových kartiček k přikládání

Ročník: 5. třída, 6. - 9. třída
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení