Motýli - čtení s porozuměním pro malotřídní školy

Motýli - čtení s porozuměním pro malotřídní školy

Pomůcka slouží žákům prvních a druhých ročníků k procvičování čtení s porozuměním, naslouchání a logickému uvažování. Činnost je určená k aktivitě ve dvojicích až čtveřicích, ale každý žák pracuje sám za sebe.

Varianty produktů

  • 185 Kč

185 Kč

MOTÝLI – ČTENÍ S POROZUMĚNÍM

Děti jsou rozděleny do dvoučlenných až čtyřčlenných skupin. Každá si zvolí svého čtenáře, který si vezme kartu s textem tak, aby mu do ní nikdo jiný nenahlížel. Čtenář hlasitě čte verše označené číslem 1, ostatní poslouchají a pozorují 6 odlišných obrázků motýlů. Poté si každý sám k sobě zapíše číslomotýla z obrázku, o které text pojednával. Následně čtenář pokračuje další úlohou číslo 2. Stejným způsobem probíhá celá aktivita. Poslední verše označené číslem 6 vybízejí děti, aby napsaly jednu větu o posledním motýlovi, kterou určily.

Pomůcka obsahuje celkem 20 básní ke zjištění správného motýla na 4 čtecích kartách určených čtenářům, 4 další básně vyzývají děti, aby napsaly větu o konkrétním motýlovi.

OBSAH BALENÍ pro jednu skupinu:

· 6 obrázků motýlů formátu A6

· 4 veršované čtecí karty (24 úkolů tvořených básněmi) s řešením

 

 

Ročník: 1. třída, 2. třída
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení