Teploměr

Teploměr

NOVINKA

Matematická učební pomůcka ve tvaru teploměru nabízí možnost řešení příkladů pomocí krokování. Je určená dětem 1. – 3. tříd k názornému seznámení s početními operacemi. Jedná se o krokovací pás s čísly, oboustranně využitelný.

Varianty produktů

  • 1222 Kč

  • 1390 Kč

  • 1572 Kč

od 1222 Kč

 Teploměr

a) KROKOVACÍ PÁS lze prvotně využít bez čísel, kdy odstraníme první a poslední kartu (konce teploměru) a otočíme karty na rub. Pouze číslo s nulou zůstává obrácené obrázkem vzhůru. Dítě si stoupne na nulu, kterou považuje za start. Dostane pokyn, kolik má udělat kroků. Po splnění úkolu může obrátit list, na němž stojí, a pokud zná číslice, zjistí, zda odpovídá té hodnotě, kterou určil při dokončení pohybu.

b) KROKOVACÍ PÁS s čísly, kdy odstraníme první a poslední kartu (konce teploměru) z důvodu propojení počtu kroků s grafickým záznamem čísla, které děti teprve poznávají.

c) SCHODY, kdy jsou karty označené čísly, první a poslední karta značí teploměr – jde o představu o pojmech „výše než" a „níže než". Využívá se hlavně pro nácvik sčítání a odčítání. Díky rytmickému pohybu chůze po jednotlivých číslech krokovacího pásu děti propojují akustickou podobu čísla se zvukovým a pohybovým rytmem. Následně se děti lépe orientují na číselné ose, názorně se připravují na řešení rovnic.

Další součástí pomůcky jsou 2 zmenšené krokovací pásy určené pro jednotlivce na lavici. Můžete si vybrat variantu s čísly od -2 do 10, nebo do 20. Děti se po pásech pohybují pomocí figurek. Nejraději mají, pokud si mohou vybrat své panáčky – např. z kinder vajíček, z lega apod. Důležité je, aby na figurkách bylo jasné, kde mají přední a zadní část.

Obsah:

· 1x krokovací pás ve tvaru teploměru určený pro chůzi – 18 barevných stran formátu A3

· krokovací pás na lavici pro jednotlivce (-5 až 10) podle počtu žáků
· krokovací pás na lavici pro jednotlivce (-2 až 20) podle počtu žáků
· 1x anotace

 

Ročník: 1. třída, 2. třída
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení