PROUŽKOVANÁ I/Y – PŘÍDAVNÁ JMÉNA

PROUŽKOVANÁ I/Y – PŘÍDAVNÁ JMÉNA

NOVINKA

Učební pomůcka je určena k procvičování PRAVOPISU PŘÍDAVNÝCH JMEN (i, í, y, ý) žákům 2.stupně a žákům pátých tříd. Pomůcka je také vhodná k přípravě na přijímací zkoušky na střední školy. Soubor obsahuje 192 cvičení, 1 152 různých příkladů k doplnění.

1558 Kč

Dostupnost: SKLADEM

Výrobce: Injeton

PROUŽKOVANÁ I/Y – PŘÍDAVNÁ JMÉNA

Jednotlivý žák pracuje individuálně a svým vlastním tempem. Pomůcku může použít najednou i 24 dětí, ale všichni obdrží odlišná zadání. Z druhé strany kartiček se nachází správné řešení, proto si každý může svoji práci ihned zkontrolovat samostatně.

Práce s kartičkami má nekolikero využití - děti vybírají správné řešení z malých kartiček, nebo si zapisují vlastní řešení na papír a poté si podle kartiček vše zkontrolují, mohou doplňovat i/y stíratelným fixem přímo do zadání atd. Nápady, jak s pomůckou pracovat najdete v anotaci, která je součástí materiálu.

ROZŠIŘUJÍCÍ AKTIVITY S POMŮCKOU (doplňková práce na papír)

· „Vypiš z karty zadání číslo... podstatná jména, zájmena ..."

· „Vyber jedno (dvě, tři...) slovní spojení z čísla..., použij ho v krátkém vypravování (subjektivně zabarveném popisu, zprávě...)."

· „Ze zadání číslo... vypiš všechny přívlastky shodné. Převeď je, jestliže je to možné,
na přívlastky neshodné."

· „V kartě číslo... v zadání... najdi přísudky jmenné. Pokud to jde, změň je na přísudky slovesné."

· „Vyber ze zadání číslo... dvě přídavná jména a utvoř synonyma (antonyma...)."

· „U vybraných výrazů urči druh přídavného jména, rod, číslo, pád a vzor."

· „Vyber z karty číslo...všechna přídavná jména v 1. p. č. mn. rodu muž. živ. podle vzoru mladý(v 7. p. č. mn.) a porovnej koncovky, co z toho vyplývá?"

· „Najdi na kartě... podstatné (přídavné jméno), které by se dalo nahradit slovem přejatým."

· „Vypiš z karty... slova složená."

· „Vypiš z karty... příjmení všech spisovatelů a doplň např. jejich jméno, jiné dílo, národnost, století, kdy žili, mohli se znát...?"

Obsah balení:

· 1 popis aktivity

· 24 laminovaných tabulek s osmi jevy k určení

· 24 x 8 výsledkových kartiček k přikládání

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení